Spotkanie z Mamą
Dodano 2020-01-06

Jednym z gości dzieci z grupy Kubusie Puchatki była również Mama Oliwki, z którą dzieci wspólnie przygotowały śliczne szopki.


  Urodzinki miesiąca
Dodano 2020-01-09

W tym miesiącu będziemy obchodzić urodzinki:

Słodkie Maleństwa - Antosia Ch., Olusia

Kubusie Puchatki - Julka, Mateuszka, Kubusia

Wesołe Tygryski - Bartka, Zuzi 
  2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
  Zgłoszenie do przedszkola:
Word PDF
Zajęcia dodatkowe: Powrót do strony głównej 

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu są szansą na rozwijanie zainteresowań. To doskonała okazja, żeby wspierać kilkulatka w poszukiwaniu talentów, wzmacniać w nim wiarę we własne możliwości.

Wszystkie zajęcia prowadzone są w formie zabawy, z wykorzystaniem ruchu, dzięki czemu wyzwala się spontaniczna dziecięca radość, rozwija twórcze myślenie. Dzieci uczą się samodzielności i współdziałania w grupie.

W RAMACH CZESNEGO OFERUJEMY:

JĘZYK ANGIELSKI

Zajęcia z języka angielskiego  w wymiarze dwóch godzin, odbywają się codziennie i są prowadzone przez lektora wyłącznie w języku angielskim przy współpracy z nauczycielem prowadzącym.
Każde małe dziecko posiada niezwykły dar - wrodzoną zdolność językową. Wykorzystując dziecięcą otwartość na naukę języka obcego i ogromną chłonność umysłu małych dzieci, stwarzamy naszym wychowankom możliwość poznania języka angielskiego w sposób naturalny. Realizując program First Steps 123 , w zwyczajnych, codziennych sytuacjach, w nauce i w zabawie, lektor zwraca się do dzieci wyłącznie w języku angielskim. Słownictwo dotyczy życia codziennego i jest wprowadzane całymi blokami dotyczącymi konkretnych tematów.                                                                                                 
ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE Z ELEMENTAMI MUZYKI KLASYCZNEJ    

Muzyka, jako ważna dziedzina wychowania przez sztukę stanowi istotny czynnik wyzwalający aktywność i ekspresję. Jest środkiem uwrażliwiającym na wszystkie wartości ludzkie.                                                                                                  Zajęcia umuzykalniające z elementami muzyki klasycznej odbywają sie  w przedszkolu  jeden raz w tygodniu. Podstawowym celem zajęć jest rozwijanie wrażliwości muzycznej, poznanie budowy i brzmienia instrumentów muzycznych oraz obcowanie z muzyką wykonywaną na żywo. Na pierwszych zajęciach w miesiącu, dzieciom 'przedstawiony ' zostaje jeden instrument muzyczny z którego budową i barwą brzmienia zostają zapoznane. W trakcie kolejnych zajęć dzieci nabywają umiejętność słuchowego rozpoznawania barw instrumentów oraz rozwijają koordynację ruchową. Dominującą formą rozwijania zdolności i umiejętności jest zabawa, jednak dzieci wdrażane są także do skupiania się i koncentrowania uwagi na ćwiczeniach.  

TANIEC

Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju i otwarcie się dziecka na otaczającą rzeczywistość. Taniec oraz zabawy ruchowe przy muzyce rozwijają u dzieci wrażliwość estetyczną, zwiększają poczucie własnej wartości oraz odpowiedzialność. Spotkania taneczne zmuszają dziecko do koncentracji, a także do podejmowania szybkiej decyzji i orientacji. Podczas zajęć dzieci uczą się prawidłowej postawy tanecznej, doskonalą płynną pracę rąk i nóg, wykonują liczne ćwiczenia do rytmu. Uczą się podstawowych kroków w zakresie tańca towarzyskiego, disco oraz form rytmiczno-tanecznych. Doskonala pamięć ruchową poprzez układy choreograficzne. Zjęcia te urozmaicają czas spędzony w przedszkolu łącząc funkcję edukacyjną z zabawą.

WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Zajęcia artystyczne dają możliwość rozwijania nie tylko młodych talentów, ale także uczą, bawią i wzbogacają intelektualnie. Wzmacniają wiarę we własne możliwości przy jednoczesnym wyciszaniu negatywnych emocji. Proces tworzenia jest źródłem radości i dobrego samopoczucia. Warsztaty artystyczne prowadzone są w naszym przedszkolu w formie bloków twórczych: malowanie palcami, ceramika, grafika. Malowanie palcami sprawia młodym twórcom wielką radość dzięki bezpośredniemu kontaktowi z tworzywem. Nauka mieszania barw, komponowanie własnych kolorów, swoboda przedstawienia wybranego tematu bez jakichkolwiek ograniczeń, pozwala na niekonwencjonalne wykonanie pracy. Zajęcia z ceramiki doskonale rozwijają wyobraźnię przestrzenną i dają duże możliwości ćwiczeń manualnych poprawiając sprawność małych rączek. Lepienie z gliny ćwiczy wytrwałość oraz siłę woli. Dużą satysfakcję dzieciom daje szkliwienie wypalonej formy i zabranie pracy do domu.Na zajęciach z grafiki dzieci uczą sie budować kompozycję różnymi rodzajami linii i odcieniami szarości. praca w zależności od wybranej techniki - monotypii lub kolografii, powstaje przy pomocy ołówka, jak też przez układanie na kartce wyciętych nożyczkami elementów.

Język angielski: 5 x w tygodniu
Zajęcia umuzykalniające z elementami muzyki klasycznej: 1 x w tygodniu
Taniec: 1 x w tygodniu
Warsztaty artystyczne: 3 x w miesiącu
Indywidualna terapia logopedyczna: 1 x w tygodniu
Robotyka dla rozwoju dziecka: 2 x w miesiącu
Baśniowe spotkania z psem: 1 x w miesiącu

  Przedszkole Niepubliczne
Chatka Puchatka

Ul. Bałtycka 19,
86-031 Osielsko


Telefony kontaktowe:
506 260 519, (052) 381 37 76
Nasz adres e-mail:
kontakt@chatka-puchatka.com
  Formularz szybkiego zapytania!
Napisz do nas:

Imię Nazwisko
Telefon, adres e-mail
Temat, treść zapytania
Aktualności | Ogłoszenia | Chatka Puchatka | Oferta | Galerie | Kontakt
Copyright (c) 2014 Chatka Puchatka. Wszystkie prawa zastrzeżone.