WARSZTATY EKOLOGICZNE
Dodano 2018-02-08

W poniedziałek 5 lutego odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty ekologiczne nt. "Zimowe zwyczaje zwierząt". Pani ze Stowarzyszenia Kujawsko - Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej zaprezentowała dzieciom wiele ciekawych eksponatów, które dostarczyły przedszkolakom znaczący zasób wiedzy na temat przyrody oraz różnych gatunków zwierząt. Bardzo dziękujemy za spotkanie!


  UROCZYSTOŚĆ KUBUŚ PUCHATEK GÓRAL NA SCHWAŁ, ZAPRASZA DZIECI NA FERII SZAŁ
Dodano 2018-01-31

Dnia 19 lutego o godz. 10.00 odbędzie się uroczystość pt. "Kubuś Puchatek góral na schwał, zaprasza dzieci na ferii szał".


  2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
  Zgłoszenie do przedszkola:
Word PDF
Zajęcia dodatkowe: Powrót do strony głównej 

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu są szansą na rozwijanie zainteresowań. To doskonała okazja, żeby wspierać kilkulatka w poszukiwaniu talentów, wzmacniać w nim wiarę we własne możliwości.

Wszystkie zajęcia prowadzone są w formie zabawy, z wykorzystaniem ruchu, dzięki czemu wyzwala się spontaniczna dziecięca radość, rozwija twórcze myślenie. Dzieci uczą się samodzielności i współdziałania w grupie.

W RAMACH CZESNEGO OFERUJEMY:

JĘZYK ANGIELSKI

Zajęcia z języka angielskiego  w wymiarze dwóch godzin, odbywają się codziennie i są prowadzone przez lektora wyłącznie w języku angielskim przy współpracy z nauczycielem prowadzącym.
Każde małe dziecko posiada niezwykły dar - wrodzoną zdolność językową. Wykorzystując dziecięcą otwartość na naukę języka obcego i ogromną chłonność umysłu małych dzieci, stwarzamy naszym wychowankom możliwość poznania języka angielskiego w sposób naturalny. Realizując program First Steps 123 , w zwyczajnych, codziennych sytuacjach, w nauce i w zabawie, lektor zwraca się do dzieci wyłącznie w języku angielskim. Słownictwo dotyczy życia codziennego i jest wprowadzane całymi blokami dotyczącymi konkretnych tematów.                                                                                                 
ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE Z ELEMENTAMI MUZYKI KLASYCZNEJ    

Muzyka, jako ważna dziedzina wychowania przez sztukę stanowi istotny czynnik wyzwalający aktywność i ekspresję. Jest środkiem uwrażliwiającym na wszystkie wartości ludzkie.                                                                                                  Zajęcia umuzykalniające z elementami muzyki klasycznej odbywają sie  w przedszkolu  jeden raz w tygodniu. Podstawowym celem zajęć jest rozwijanie wrażliwości muzycznej, poznanie budowy i brzmienia instrumentów muzycznych oraz obcowanie z muzyką wykonywaną na żywo. Na pierwszych zajęciach w miesiącu, dzieciom 'przedstawiony ' zostaje jeden instrument muzyczny z którego budową i barwą brzmienia zostają zapoznane. W trakcie kolejnych zajęć dzieci nabywają umiejętność słuchowego rozpoznawania barw instrumentów oraz rozwijają koordynację ruchową. Dominującą formą rozwijania zdolności i umiejętności jest zabawa, jednak dzieci wdrażane są także do skupiania się i koncentrowania uwagi na ćwiczeniach.  

TANIEC

Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju i otwarcie się dziecka na otaczającą rzeczywistość. Taniec oraz zabawy ruchowe przy muzyce rozwijają u dzieci wrażliwość estetyczną, zwiększają poczucie własnej wartości oraz odpowiedzialność. Spotkania taneczne zmuszają dziecko do koncentracji, a także do podejmowania szybkiej decyzji i orientacji. Podczas zajęć dzieci uczą się prawidłowej postawy tanecznej, doskonalą płynną pracę rąk i nóg, wykonują liczne ćwiczenia do rytmu. Uczą się podstawowych kroków w zakresie tańca towarzyskiego, disco oraz form rytmiczno-tanecznych. Doskonala pamięć ruchową poprzez układy choreograficzne. Zjęcia te urozmaicają czas spędzony w przedszkolu łącząc funkcję edukacyjną z zabawą.

WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Zajęcia artystyczne dają możliwość rozwijania nie tylko młodych talentów, ale także uczą, bawią i wzbogacają intelektualnie. Wzmacniają wiarę we własne możliwości przy jednoczesnym wyciszaniu negatywnych emocji. Proces tworzenia jest źródłem radości i dobrego samopoczucia. Warsztaty artystyczne prowadzone są w naszym przedszkolu w formie bloków twórczych: malowanie palcami, ceramika, grafika. Malowanie palcami sprawia młodym twórcom wielką radość dzięki bezpośredniemu kontaktowi z tworzywem. Nauka mieszania barw, komponowanie własnych kolorów, swoboda przedstawienia wybranego tematu bez jakichkolwiek ograniczeń, pozwala na niekonwencjonalne wykonanie pracy. Zajęcia z ceramiki doskonale rozwijają wyobraźnię przestrzenną i dają duże możliwości ćwiczeń manualnych poprawiając sprawność małych rączek. Lepienie z gliny ćwiczy wytrwałość oraz siłę woli. Dużą satysfakcję dzieciom daje szkliwienie wypalonej formy i zabranie pracy do domu.Na zajęciach z grafiki dzieci uczą sie budować kompozycję różnymi rodzajami linii i odcieniami szarości. praca w zależności od wybranej techniki - monotypii lub kolografii, powstaje przy pomocy ołówka, jak też przez układanie na kartce wyciętych nożyczkami elementów.

Język angielski: 5 x w tygodniu
Zajęcia umuzykalniające z elementami muzyki klasycznej: 1 x w tygodniu
Taniec: 1 x w tygodniu
Warsztaty artystyczne: 3 x w miesiącu
Indywidualna terapia logopedyczna: 1 x w tygodniu
Robotyka dla rozwoju dziecka: 2 x w miesiącu
Baśniowe spotkania z psem: 1 x w miesiącu

  Przedszkole Niepubliczne
Chatka Puchatka

Ul. Bałtycka 19,
86-031 Osielsko


Telefony kontaktowe:
506 260 519, (052) 381 37 76
Nasz adres e-mail:
kontakt@chatka-puchatka.com
  Formularz szybkiego zapytania!
Napisz do nas:

Imię Nazwisko
Telefon, adres e-mail
Temat, treść zapytania
Aktualności | Ogłoszenia | Chatka Puchatka | Oferta | Galerie | Kontakt
Copyright (c) 2014 Chatka Puchatka. Wszystkie prawa zastrzeżone.